django - en to tg translation catalogue (296 entries)

en: %(field_label)s must be unique for %(date_field_label)s %(lookup_type)s.
tg: Қимат дар майдони «%(field_label)s» бояд барои фрагменти«%(lookup_type)s» ягона бошад, санаҳо барои майдон %(date_field_label)s.

en: %(from)s-%(to)s relationship
tg: Алоқаи %(from)s-%(to)s

en: %(from)s-%(to)s relationships
tg: Алоқаи %(from)s-%(to)s

en: %(model)s instance with %(field)s %(value)r does not exist.
tg: Объекти модели %(model)s бо майдони %(field)s, -и дорои қимати %(value)r, вуҷқд надорад.

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
tg: %(model_name)s бо ин гуна %(field_label)s алакай вуҷуд дорад.

en: %(model_name)s with this %(field_labels)s already exists.
tg: %(model_name)s бо ин гуна майдонӣ қиматдор  %(field_labels)s алакай вуҷуд дорад.

en: %s GB
tg: %s ГБ

en: %s KB
tg: %s КБ

en: %s MB
tg: %s МБ

en: %s PB
tg: %s ПБ

en: %s TB
tg: %s ТБ

en: (Hidden field %(name)s) %(error)s
tg: (Майдони махфии %(name)s) %(error)s

en: AM
tg: НР

en: Afrikaans
tg: Ҳолландӣ

en: Albanian
tg: Албанӣ

en: Algerian Arabic
tg: Арабӣ

en: April
tg: Апрел

en: Arabic
tg: Арабӣ

en: Argentinian Spanish
tg: Испании аргентиноӣ

en: Armenian
tg: Арманӣ

en: Asturian
tg: Астурӣ

en: August
tg: Август

en: Australian English
tg: Англисии австралиёӣ

en: Azerbaijani
tg: Озарбойҷонӣ

en: Basque
tg: Баскувӣ

en: Belarusian
tg: Белорусӣ

en: Bengali
tg: Бенгалӣ

en: Big (8 byte) integer
tg: Адади калони яклухт (8 байт)

en: Boolean (Either True or False)
tg: Мантиқан (True ё False)

en: Boolean (Either True, False or None)
tg: Мантиқӣ (True, False ё None)

en: Bosnian
tg: Боснӣ

en: Brazilian Portuguese
tg: Португалии бразилиёгӣ

en: Breton
tg: Бретонӣ

en: British English
tg: Ангилисии бритониёӣ

en: Bulgarian
tg: Булғорӣ

en: CSRF verification failed. Request aborted.
tg: Мушкили дар тафтиши CSRF. Дархост рад шуд.

en: Catalan
tg: Каталанӣ

en: Change
tg: Тағйир додан

en: Clear
tg: Тоза кардан

en: Colombian Spanish
tg: Испании колумбигӣ

en: Comma-separated integers
tg: Яклухт, бо вергул ҷудокардашуда

en: Connect, get help, or contribute
tg: Бо мо ҳамкорӣ намуда имкониятҳои навро пайдо намоед.

en: Croatian
tg: Хорватӣ

en: Currently
tg: Дар айни замон

en: Czech
tg: Чехӣ

en: Danish
tg: Даниягӣ

en: Date (with time)
tg: Сана (бо ишораи вақт)

en: Date (without time)
tg: Сана (бе ишораи вақт)

en: Date out of range
tg: сана аз доираи муайян берун аст

en: December
tg: Декабр

en: Decimal number
tg: Адади 'даҳӣ' .

en: Delete
tg: Нест кардан

en: Directory indexes are not allowed here.
tg: Азназаргузаронии рӯёхати файлҳо дар директорияи зерин номумкин аст.

en: Django Community
tg: Иттиҳоди Django

en: Django Documentation
tg: Ҳуҷҷатгузории Django

en: Django: the Web framework for perfectionists with deadlines.
tg: Django: веб-фреймворк барои перфектсионистҳо бо дедлайнҳо. Бисёр фреймворки табъи дилва хастанакунанда ҳангоми кор.

en: Duration
tg: Давомнокӣ

en: Dutch
tg: Голландӣ

en: Email address
tg: Суроғаи почтаи электронӣ

en: English
tg: Англисӣ

en: Ensure this value is %(limit_value)s (it is %(show_value)s).
tg: Боварӣ ҳосил кунед, ки қиммати — %(limit_value)s (ҳоло шакли — %(show_value)s -ро дорад).

en: Ensure this value is greater than or equal to %(limit_value)s.
tg: Боварӣ ҳосил кунед, ки ин қиммат калон ё баробар аст ба %(limit_value)s.

en: Ensure this value is less than or equal to %(limit_value)s.
tg: Боварӣ ҳосил кунед, ки ин қиммат хурд ё баробар аст ба %(limit_value)s.

en: Enter a complete value.
tg: Рӯйхати ҳамаи қиматҳоро ворид кунед.

en: Enter a list of values.
tg: Рӯйхати қиматҳоро ворид кунед.

en: Enter a number.
tg: Ададро ворид созед.

en: Enter a valid IPv4 address.
tg: Шакли дурусти IPv4-суроғаро ворид созед.

en: Enter a valid IPv4 or IPv6 address.
tg: Шакли ҳақиқии IPv4  ё IPv6 -суроғаро ворид кунед.

en: Enter a valid IPv6 address.
tg: Шакли ҳақиқии IPv4-суроғаро ворид кунед.

en: Enter a valid URL.
tg: Суроға(URL)-ро дуруст ворид созед.

en: Enter a valid UUID.
tg: Шакли дурусти UUID -ро ворид кунед.

en: Enter a valid date.
tg: Санаи дурстро ворид кунед.

en: Enter a valid date/time.
tg: Сана ва вақтро дуруст ворид кунед.

en: Enter a valid duration.
tg: авомнокии дурустро ворид кунед.

en: Enter a valid email address.
tg: Суроғаи почтаи электрониро дуруст ворид созед.

en: Enter a valid integer.
tg: Ададро дуруст ворид созед.

en: Enter a valid time.
tg: Вақтро дуруст ворид кунед..

en: Enter a valid value.
tg: Қимматро дуруст ворид созед.

en: Enter a valid “slug” consisting of Unicode letters, numbers, underscores, or hyphens.
tg: Қимати “slug”-ро дуруст ворид созед, бояд аз Unicode-ҳарфҳо (“a-z ва A-Z”), рақамҳо, зердефисҳо(_) ва дефисҳо иборат бошад.

en: Enter a valid “slug” consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
tg: Қимати “slug”-ро дуруст ворид созед, бояд аз ҳарфҳо (“a-z ва A-Z”), рақамҳо, зердефисҳо(_) ва дефисҳо иборат бошад.

en: Enter a whole number.
tg: Адади яклухтро ворид кунед.

en: Enter only digits separated by commas.
tg: Рақамҳои бо вергул шудокардашударо ворид созед.

en: Esperanto
tg: Эсперантоӣ

en: Estonian
tg: Эстонӣ

en: February
tg: Феврал

en: Field of type: %(field_type)s
tg: Майдони намуди %(field_type)s

en: File
tg: Файл

en: File path
tg: Суроғаи файл

en: Finnish
tg: Финикӣ

en: Floating point number
tg: Адади бутун.

en: Forbidden
tg: Мушкилӣ дар воридшавӣ

en: Foreign Key (type determined by related field)
tg: Калиди беруна(Foreign Key) (Шакл муайян шудаст аз рӯи майдони алоқамандшуда.)

en: French
tg: Фаронсавӣ

en: Fri
tg: Ҷ

en: Friday
tg: Ҷумъа

en: Frisian
tg: Фризӣ

en: Future %(verbose_name_plural)s not available because %(class_name)s.allow_future is False.
tg: %(verbose_name_plural)s навбатӣ дастнорасанд барои он ки %(class_name)s.allow_future бо қимати " False" гузошта шудааст.

en: Georgian
tg: Грузӣ

en: German
tg: Олмонӣ

en: Get started with Django
tg: оғози кор бо Django

en: Greek
tg: Юнонӣ

en: Hebrew
tg: Ивритӣ

en: Hindi
tg: Ҳиндӣ

en: IP address
tg: IP-суроға

en: IPv4 address
tg: IPv4 - суроға

en: Icelandic
tg: Исландӣ

en: If you have configured your browser to disable cookies, please re-enable them, at least for this site, or for “same-origin” requests.
tg: Агар шумо браузери худро ба таври дастнораси ба cookies' ба танзим даровада бошед,хоҳиш мекунем, ки ҳадди ақал барои сомонаи мазкур ё барои пайсшавии таввассути HTTPS ё ин ки бароидархостҳои манбаашон якхела, амали азнавбатанзимдарориро иҷро намоед.

en: If you have configured your browser to disable “Referer” headers, please re-enable them, at least for this site, or for HTTPS connections, or for “same-origin” requests.
tg: Агар шумо браузери худро ба таври 'Referer'-сархатҳояшон дастнорас ба танзим даровада бошед,хоҳиш мекунем, ки ҳадди ақал барои сомонаи мазкур ё барои пайсшавии таввассути HTTPS ё ин ки бароидархостҳои манбаашон якхела, амали азнавбатанзимдарориро иҷро намоед.

en: Image
tg: Тасвир

en: Index of %(directory)s
tg: Рӯёхати файлҳои директорияи %(directory)s

en: Indonesian
tg: Индонезӣ

en: Integer
tg: Яклухт

en: Invalid date string “%(datestr)s” given format “%(format)s”
tg: Санаи нодурусти “%(datestr)s” шакли “%(format)s” гирифтааст

en: Invalid page (%(page_number)s): %(message)s
tg: Саҳифаи нодуруст (%(page_number)s): %(message)s

en: Irish
tg: Ирландӣ

en: Italian
tg: Итолиёвӣ

en: January
tg: Январ

en: Japanese
tg: Японӣ

en: July
tg: Июл

en: June
tg: Июн

en: Kabyle
tg: Кабилӣ

en: Kazakh
tg: Қазоқӣ

en: Korean
tg: Кореӣ

en: Latvian
tg: Латвигӣ

en: Lithuanian
tg: Литвигӣ

en: Lower Sorbian
tg: Сербиягӣ

en: Luxembourgish
tg: Люксембургӣ

en: Macedonian
tg: Македонӣ

en: ManagementForm data is missing or has been tampered with
tg: Маълумоти идоракунандаи форма вуҷуд надорад ё ин ки осеб дидааст.

en: Many-to-many relationship
tg: Алоқаи \'бисёр ба бисёр\'

en: March
tg: Март

en: May
tg: Май

en: Messages
tg: Маълумот

en: Mexican Spanish
tg: Испании мексикоӣ

en: Mon
tg: Дш

en: Monday
tg: Душанбе

en: Mongolian
tg: Монголӣ

en: More information is available with DEBUG=True.
tg: Маълумоти бештар дар режими 'танзимдарорӣ'(отладчика), бо фаъолсозии DEBUG=True.

en: Nepali
tg: Непалӣ

en: Nicaraguan Spanish
tg: Никарагуанский испанский

en: No
tg: Не

en: No %(verbose_name)s found matching the query
tg: Ягон %(verbose_name)s, мувофиқ бо дархости шумо ёфт нашуд

en: No %(verbose_name_plural)s available
tg: %(verbose_name_plural)s дастнорас аст

en: No day specified
tg: Рӯз ишора нашудааст

en: No file was submitted.
tg: Ягон файл равон карда нашуд

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
tg: Файл равон карда нашуд. Шакли кодировкаи формаро тафтиш кунед.

en: No month specified
tg: Моҳ ишора нашудааст

en: No week specified
tg: Ҳафта ишора нашудааст

en: No year specified
tg: Сол ишора нашудааст

en: Norwegian Bokmål
tg: Норвежский (Букмол)

en: Norwegian Nynorsk
tg: Норвегӣ

en: November
tg: Ноябр

en: Null characters are not allowed.
tg: Маълумот символӣ мамнӯъро дар бар мегирад: 0-байт

en: October
tg: Октябр

en: One-to-one relationship
tg: Алоқаи "як ба як"

en: Order
tg: Тартиб

en: Ossetic
tg: Осетинӣ

en: PM
tg: НШ

en: Page is not “last”, nor can it be converted to an int.
tg: Саҳифа 'охирин' нест ва ё ки бо адади яклухт(int) ишора нашудааст

en: Persian
tg: Форсӣ

en: Please correct the duplicate data for %(field)s, which must be unique.
tg: Илтимос, қимати майдони %(field)s ро тағйир диҳед, вай бояд 'ягона' бошад.

en: Please correct the duplicate data for %(field)s.
tg: Илтимос қимати такроршудаистодаи майдони "%(field)s" ро тағйир диҳед.

en: Please correct the duplicate data for %(field_name)s which must be unique for the %(lookup)s in %(date_field)s.
tg: Илтимос, қимати майдони %(field_name)s ро тағйир диҳед, вай бояд барои %(lookup)s дар майдони %(date_field)s ягона бошад (Ягона будан маънои такрорнашавандагиро дорад).

en: Please correct the duplicate values below.
tg: Хоҳиш мекунам, қимати такроршудаистодаи зеринро иваз кунед.

en: Please either submit a file or check the clear checkbox, not both.
tg: Хоҳиш  мекунем файлро бор кунед ё байрақчаи ишоратӣ гузоред "Тоза кардан", вале ҳарду амалро дар якҷоягӣ иҷро накунед.

en: Polish
tg: Полякӣ

en: Portuguese
tg: Португалӣ

en: Positive integer
tg: Адади яклухти мусбат

en: Positive small integer
tg: дади яклухти мусбати хурд

en: Punjabi
tg: Панҷобӣ

en: Raw binary data
tg: Маълумоти бинари(дуи)-и коркарднашуда

en: Romanian
tg: Руминӣ

en: Russian
tg: Руссӣ

en: Sat
tg: Ш

en: Saturday
tg: Шанбе

en: Scottish Gaelic
tg: Шотландӣ

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
tg: Варианти дурустро интихоб кунед. %(value)s дар байни варианҳои дастрас вуҷуд надорад.

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
tg: Варианти дурустро интихоб кунед. Варианти шумо дар қатори қиматҳои овардашуда вуҷуд надорад.

en: September
tg: Сентябр

en: Serbian
tg: Сербӣ

en: Serbian Latin
tg: Сербӣ

en: Simplified Chinese
tg: Хитоӣ

en: Site Maps
tg: Харитаи сайт

en: Slovak
tg: Словакӣ

en: Slovenian
tg: Словенӣ

en: Slug (up to %(max_length)s)
tg: Слаг (то %(max_length)s)

en: Small integer
tg: Адади яклухти хурд

en: Spanish
tg: Испанӣ

en: Static Files
tg: Файлҳои статикӣ

en: String (up to %(max_length)s)
tg: Сатр (то %(max_length)s)

en: Sun
tg: Яш

en: Sunday
tg: Якшанбе

en: Swahili
tg: Суахили

en: Swedish
tg: Шведӣ

en: Syndication
tg: Тасмаи хабарҳо

en: Tamil
tg: Тамилӣ

en: Tatar
tg: Тоторӣ

en: Telugu
tg: Телугу

en: Text
tg: Матн

en: Thai
tg: Тайский

en: That page contains no results
tg: Саҳифа холӣ аст

en: That page number is less than 1
tg: Рақами саҳифа камтар аз 1

en: That page number is not an integer
tg: Рақами саҳифа бояд адади натуралӣ бошад

en: The inline value did not match the parent instance.
tg: Қимати дар форма воридкардашуда бо қимати формаи база мутобиқат намекунад.

en: The install worked successfully! Congratulations!
tg: Ҷобаҷогузорӣ муваффақона анҷом ёфт! Табрик!

en: The number of days must be between {min_days} and {max_days}.
tg: Миқдори рӯзҳо бояд доираи аз {min_days} то {max_days} -ро дарбар гирад.

en: The submitted file is empty.
tg: Файли равонкардашуда холӣ аст.

en: This field cannot be blank.
tg: Ин майдон наметавонад холӣ бошад.

en: This field cannot be null.
tg: Ин майдон наметавонад қимати NULL дошта бошад.

en: This field is required.
tg: Майдони ҳатмӣ.

en: This is not a valid IPv6 address.
tg: Қиммат суроғаи дурусти IPv6 нест.

en: Thu
tg: Пш

en: Thursday
tg: Панҷшанбе

en: Time
tg: Вақт

en: Traditional Chinese
tg: Хитоӣ

en: Tue
tg: Яш

en: Tuesday
tg: Сешанбе

en: Turkish
tg: Туркӣ

en: Tutorial: A Polling App
tg: Роҳбарият: Барнома барои овоздиҳӣ

en: Udmurt
tg: Удмуртӣ

en: Ukrainian
tg: Украинӣ

en: Universally unique identifier
tg: Майдони UUID, идентификатори универсалии ягона

en: Unknown
tg: Номаълум

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
tg: Тасвири дурустро бор кунед. Файли боркардаи шумо нуқсон дорад ва ё 'тасвира' нест

en: Upper Sorbian
tg: Себриягӣ

en: Urdu
tg: Урдуӣ

en: Uzbek
tg: Узбекӣ

en: Value %(value)r is not a valid choice.
tg: Қимати %(value)r дар байни вариантҳои омадашуда вуҷуд надорад.

en: Venezuelan Spanish
tg: Испании венесуэлӣ

en: Vietnamese
tg: Вэтнамӣ

en: View <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">release notes</a> for Django %(version)s
tg: Инҷо <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel=\'noopener\''>андешаҳо</a> оиди баромади Django %(version)s

en: Wed
tg: Чш

en: Wednesday
tg: Чоршанбе

en: Welsh
tg: Уэлсӣ

en: Yes
tg: Ҳа

en: You are seeing this message because this HTTPS site requires a “Referer header” to be sent by your Web browser, but none was sent. This header is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
tg: Шумо ин хабарро барои он мебинед, ки ин  HTTPS -сомона, тавассути браузери шумо дархости равон кардани 'Referer' 'header' -ро  дорад. Вале ягон дархост равон нашудааст.Иҷрои ин амал аз ҷиҳати бехатарӣ барои мутмаин шудани он, ки браузери шумо аз тарафи шахси сеюм 'шикаста'' (взлом)нашудааст, ҳатмӣ мебошад.

en: You are seeing this message because this site requires a CSRF cookie when submitting forms. This cookie is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
tg: Шумо ин хабарро барои он мебинед, ки сомонаи мазкур талаб менамояд, то амали равонкунииформа ва CSRF cookie дар якҷоягӣ сурат гирад. Ин намуди 'cookie' аз ҷиҳати бехатарӣбарои мутмаин шудани он, ки браузери шумо аз тарафи шахси сеюм 'шикаста'' (взлом)нашудааст, ҳатмӣ мебошад.

en: You are seeing this page because <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> is in your settings file and you have not configured any URLs.
tg: Шумо ин хабарро барои он мебинед, ки дар <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel=\'noopener\'>ишора намудед: DEBUG=True</a> ва дар файли ҷобаҷогузорӣ(settings)ягонто танзимгари URL-суроғаҳоро ишора нанамудед.

en: a.m.
tg: н.р.

[ctx: abbrev. month]
en: April
tg: Апрел

[ctx: abbrev. month]
en: Aug.
tg: Авг.

[ctx: abbrev. month]
en: Dec.
tg: Дек.

[ctx: abbrev. month]
en: Feb.
tg: Фев.

[ctx: abbrev. month]
en: Jan.
tg: Янв.

[ctx: abbrev. month]
en: July
tg: Июл

[ctx: abbrev. month]
en: June
tg: Июн

[ctx: abbrev. month]
en: March
tg: Март

[ctx: abbrev. month]
en: May
tg: Май

[ctx: abbrev. month]
en: Nov.
tg: Ноя.

[ctx: abbrev. month]
en: Oct.
tg: Окт.

[ctx: abbrev. month]
en: Sept.
tg: Сен.

[ctx: alt. month]
en: April
tg: апрел

[ctx: alt. month]
en: August
tg: август

[ctx: alt. month]
en: December
tg: декабр

[ctx: alt. month]
en: February
tg: феврал

[ctx: alt. month]
en: January
tg: январ

[ctx: alt. month]
en: July
tg: июл

[ctx: alt. month]
en: June
tg: июн

[ctx: alt. month]
en: March
tg: март

[ctx: alt. month]
en: May
tg: май

[ctx: alt. month]
en: November
tg: ноябр

[ctx: alt. month]
en: October
tg: октябр

[ctx: alt. month]
en: September
tg: сентябр

en: and
tg: ва

en: apr
tg: апр

en: aug
tg: авг

en: dec
tg: дек

en: feb
tg: фев

en: jan
tg: янв

en: jul
tg: июл

en: jun
tg: июн

en: mar
tg: мар

en: may
tg: май

en: midnight
tg: нимашабӣ

en: noon
tg: нисфирузӣ

en: nov
tg: ноя

en: oct
tg: окт

en: or
tg: ё

en: p.m.
tg: н.ш.

en: sep
tg: сен

en: yes,no,maybe
tg: ҳа,не,шояд

en: “%(path)s” does not exist
tg: “%(path)s” вуҷуд надорад

en: “%(value)s” is not a valid UUID.
tg: Қимати “%(value)s” барои UUID номувофиқ аст.

en: “%(value)s” value has an invalid date format. It must be in YYYY-MM-DD format.
tg: “%(value)s” шакли нодуруст дорад. Шакли дуруст: сол.моҳ.рӯз, аст

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
tg: “%(value)s” шакли нодуруст дорад. Шакли дуруст  соат:дақ[:сония[.uuuuuu]

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ] format.
tg: “%(value)s” шакли нодуруст дорад. Шакли дуруст: сол.моҳ.рӯз соат.дақ[:сония[.uuuuuu]][TZ] аст

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in [DD] [[HH:]MM:]ss[.uuuuuu] format.
tg: “%(value)s” шакли нодуруст дорад. Шакли дуруст [рӯз] [[соат:]дақ:]сония[.uuuuuu]

en: “%(value)s” value has the correct format (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]) but it is an invalid time.
tg: “%(value)s” шакли дуруст дорад (соат:моҳ[:сония[.uuuuuu, аммо 'вақт' нодуруст қайд шудааст

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) but it is an invalid date/time.
tg: “%(value)s” шакли дуруст дорад (сол.моҳ.рӯз соат.дақ[:сония[.uuuuuu]][TZ]), аммо 'сана/вақт'' нодуруст аст

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD) but it is an invalid date.
tg: “%(value)s” шакли дуруст (сол.моҳ.рӯз) дорад, аммо сана нодуруст аст

en: “%(value)s” value must be a decimal number.
tg: “%(value)s” бояд адади даҳӣ бошад

en: “%(value)s” value must be a float.
tg: Қимати “%(value)s” бояд бутун бошад

en: “%(value)s” value must be an integer.
tg: Қимати “%(value)s” бояд яклухт бошад

en: “%(value)s” value must be either None, True or False.
tg: Қимати “%(value)s” бояд 'None', 'True' ё 'False' бошад

en: “%(value)s” value must be either True or False.
tg: Қимати “%(value)s” бояд True ё False бошад.

en: “%(value)s” value must be either True, False, or None.
tg: Қимати “%(value)s” бояд True, False ё None бошад.
